Zaplecze pozycjonera to jego główne źródło dochodu. Dlatego jest takie ważne. Im bardziej zróżnicowane tym lepiej.

Nie możemy posiadać wyłącznie stron zgodnych z wytycznymi np. Google. Oni cały czas testują nowe rozwiązania i biorą również pod uwagę śmieciowe strony.

Zauważyłem, że im mniej znany system CMS zastosujemy do naszej zapleczowej strony, tym dłużej ona istnieje w indeksie.

Oczywiście, jeśli zamierzamy bawić się dłużej w pozycjonowanie, najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie swojej strony od podstaw. Taki prywatny skrypt można postawić jeszcze na kilkunastu domenach. Ale niezbyt dużo (ok 10 kopii to max). Napewno będzie długo w indeksie, nawet jeśli naszym źródłem treści będą teksty piosenek.

Stawiając chociażby bloga na kolejnej kopii WordPress’a, musimy zadbać o naprawdę dobre teksty, inaczej nie zostanie treść zaindeksowana.

Przetestuj alternatywny CMS, np. SmodBIP

 

Spróbuj postawić SmodBIP. Co prawda nie jest on typowym blogiem tylko systemem do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej. Umieść parę swoich tekstów i zobacz jaki będzie efekt. Moc ma większą niż WP, nawet nie trzeba robić własnego szablonu html.

Tak samo dzieje się w przypadku katalogów SEO.Jak powstały i było ich niewiele miały mega działanie i nieźle się indeksowały. Teraz jest ich bardzo dużo i są zaniedbane, moc spada, wartość też.

Pozycjonowanie stron to ciągłe kombinowanie, zrób swoje małe laboratorium z szablonami, skryptami, ekstami. Testuj nowe oprogramowanie do stawiania stron zapleczowych. Jeśli zatrzymasz się w miejscu inni napewno cię wyprzedą.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *