Program Adobe Photoshop jest najbardziej popularnym oraz funkcjonalnym narzędziem do tworzenia i obróbki grafiki na rynku. Z kolei oczy są jednym z kluczowych elementów, które skutecznie przyciągają uwagę w fotografii portretowej. W niektórych przypadkach jednak ich kolor nie wychodzi taki jak byśmy chcieli lub jest po prostu za mało nasycony. Na szczęście istnieje możliwość zmiany koloru oczu, za pomocą Photoshopa. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, wystarczy przeczytać poniższy artykuł!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-zmienic-kolor-oczu-w-photoshopie/

Jak zmienić kolor oczu za pomocą suwaka?

W programie Photoshop jednym z głównych narzędzi, które przydadzą nam się w przypadku zmiany koloru oczu jest Barwa/Nasycenie. Aby je znaleźć wystarczy zajrzeć na listę dostępnych warstw dopasowania. Gdy już uda nam się zmienić kolor oczu, kolejną ważną czynnością jest sprawdzenie co się w tych oczach odbija. Jeżeli odbicie zachodzi na źrenicę, uzyskamy bardzo nienaturalny efekt. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy pozbyć się fragmentu z maski obrazu. Należy wybrać ją poprzez kliknięcie myszką, a następnie zamalować źrenicę za pomocą czarnego koloru.

Gdy warstwa z maską zostanie nałożona na projekt, powinno wyskoczyć nam okienko, w którym zobaczymy 3 suwaki oraz dodatkowe opcję. Nam w ty przypadku przydadzą się wyłącznie suwaki. Najpierw wykorzystujemy suwak Odcień, za pomocą którego musimy wybrać nowy kolor fragmentu oka, który zaznaczyliśmy. Następnie sięgamy po suwak Nasycenie oraz Jasność. Z ich pomocą dopasujemy wszelkie parametry barwy tęczówki.

Kolejne narzędzie do zmiany koloru oczu

W przypadku zmiany koloru oczu, istnieje jeszcze jeden program, który jest przeznaczony dla osób bardziej zaawansowanych w obsłudze Photoshopa. Dane narzędzie znajduje się również na liście warstw dopasowania – nazywa się Balans kolorów. Jego wykorzystanie jest takie samo, jak wyżej opisanych narzędzi. Z Balansu kolorów warto skorzystać, jeżeli chcemy w zaawansowany sposób dokonać kontroli kolorystyki obrazu. Osoby początkujące, mogą się trochę namęczyć podczas korzystania z tego narzędzia.

Zobacz też: http://golymin.pl/aparat-fotograficzny-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here