Imprezy są fajne, dopóki nie przyjdzie ci się zmierzyć ze skutkami ubocznymi wywołanymi przez spożycie nadmiernej ilości alkoholu. Zapewne za każdym razem obiecujesz sobie, że tym razem na pewno wypijesz mniej. Kupujesz jedno, no góra dwa piwa i początkowo naprawdę wierzysz w to, że na nich zakończysz wojaże, ale oczywiście koledzy muszą cię namówić do wychylenia pierwszego kieliszka, a potem już jakoś tak leci. Zamiast więc składać sobie obietnice, których i tak nie dotrzymasz, lepiej przygotujesz się wcześniej do przyswojenia większej ilości procentowych napojów.

Koniecznie musisz dowiedzieć się w tym celu, czym popijać wódkę, aby uniknąć lub przynajmniej zminimalizować kaca. Syndrom drugiego dnia bywa przecież okrutny. A jesteś w stanie go uniknąć. Na pewno znasz przecież takie osoby, które potrafią same opróżnić całą butelkę wysokoprocentowego alkoholu, a na drugi dzień wstają rano jak gdyby nigdy nic i zabierają się do pracy. Ty też możesz tak właśnie się czuć. Dobre przygotowanie do imprezowania to podstawa każdego miłośnika zabawy.

Zanim jednak wybierzesz się do sklepu i zaczniesz szukać odpowiednich napojów bądź soków na popitkę, w pierwszej kolejności wbij sobie do głowy jedną, niesamowicie ważną zabawę – nie wolno pić na pusty żołądek. Jeżeli przed imprezą totalnie nic nie zjesz, alkohol błyskawicznie przedostanie się do krwiobiegu, a ty już po paru kieliszkach poczujesz nieprzyjemne mdłości i zawirowania w głowie. Sam dobrze wiesz, jak to się może skończyć. Nigdy, ale to przenigdy nie próbuj więc spożywać alkoholu na pusty żołądek.

drink

Musisz koniecznie wrzucić coś na ruszt. Niech to jednak nie będzie napuchnięty hot-dog kupiony szybko na stacji czy kawałek czekoladowego batonika, którego znalazłeś akurat w kieszeni. Przygotuj sobie solidny posiłek, by stworzyć osłonę na swoim żołądku. Zadbaj o to, aby nie zabrakło w nim witamin, minerałów oraz tłuszczu. Świetnie sprawdzi się np. lekko płynna jajecznica z pomidorami, szczypiorkiem oraz kawałkami szynki. Pomyśl także o przygotowaniu rozgrzewającego rosołu. To istna skarbnica witamin i minerałów, które na pewno przydadzą ci się również dzień po imprezie.

Teraz nadszedł czas, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czym popijać wódkę, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się kaca. Zdecydowana większość osób jako popitki używa kolorowych napojów gazowanych. A to największe zło z możliwych. Nie dość, że zawierają one mnóstwo cukru, to jeszcze do tego wypełnione są sztucznymi i chemicznymi substancjami, które jeszcze bardziej zmaksymalizują późniejszy ból głowy i inne objawy kaca. Gazowane napoje w ogóle nie są dobrą opcją.

Raczej unikaj więc produktów wypełnionych dwutlenkiem węgla, a zamiast tego sięgaj po te niegazowane. Teoretycznie mogą to być soki, ale jeśli jesteś w stanie z nich zrezygnować, zastąp je najlepiej samodzielnie przygotowaną miksturą. Do zwykłej niegazowanej wody dodaj sok wyciśnięty ze świeżej cytryny. Właśnie czymś takim powinieneś popijać każdy kolejny kieliszek. Nie dość, że cytrynowy i naturalny napój nie obciąży twojego żołądka, to jeszcze do tego będzie cię nawadniać, dzięki czemu ból głowy na pewno cię nie dotknie. A naprawdę można się przyzwyczaić do popijania wódki wodą. Musisz tylko tego spróbować.

wódka

Znając te wszystkie sposoby i triki, możesz błędnie stwierdzić, że teraz to już wolno ci zaszaleć. W końcu wiesz, czym popijać wódkę oraz jaki zjeść posiłek, aby zmniejszyć do minimum ryzyko pojawienia się kaca. Nie zdołasz go jednak uniknąć, jeżeli totalnie popuścisz sobie pasa.

Wypijając kieliszek za kieliszkiem, mało się ruszając i jeszcze do tego wypalając dwie paczki papierosów podczas jednej godziny, kaca masz murowanego – nawet jeśli oprócz tego spożyłeś tłustą jajecznicę i przyjąłeś trzy litry wody. Zachowaj więc umiar. Możesz oczywiście wypić trochę więcej, ale rób dłuższe przerwy między kolejnymi kieliszkami. Spróbuj też jak najwięcej się ruszać. Rozmawiaj, baw się i korzystaj z miłych chwil. Alkohol ma być wyłącznie przyjemnym dodatkiem do spotkania towarzyskiego, a nie jego głównym celem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here