Choroby układu krwionośnego i serca są głównym powodem zgonów Polaków. Niestety, w dużej mierze jest to konsekwencja niezdrowego trybu życia.

Podstawą prawidłowego działania układu krwionośnego oraz serca są zdrowe żyły i tętnice. Niestety, na skutek nieodpowiedniej diety, braku ruchu oraz schorzeń, na ściankach naczyń krwionośnych zaczynają odkładać się niebezpieczne złogi.

Dlaczego w żyłach mogą powstawać złogi?

Zdrowe naczynia krwionośne posiadają postać elastycznych rurek, w których przepływa krew. Głównym zagrożeniem dla ich pracy są odkładające się w nich złogi. Najczęściej składają się one z cholesterolu – z tego powodu nazywane są złogami cholesterolowymi. Prowadzą do pogorszenia elastyczności żył oraz mogą zawężać ich światło, a tym samym utrudniać transport krwi.

Choroba, w której dochodzi do nadmiernego odkładania się złogów cholesterolowych, to miażdżyca. To poważna dolegliwość, która nie powinna być lekceważona. Może skutkować w zawałach serca oraz w udarach.

Do rozwoju miażdżycy dochodzi przede wszystkim u osób prowadzących nieodpowiednią dietę bogatą w tłuszcze zwierzęce. Problemem jest zbyt duża ilość cholesterolu, a w szczególności tak zwanego „złego” cholesterolu LDL. Dodatkowo, sprzyjają jej palenie papierosów, brak ruchu, picie alkoholu, stres.

W profilaktyce oraz w leczeniu miażdżycy szczególnie ważne jest dbanie o prawidłową pracę żył. Można robić to także poprzez naturalne czyszczenie żył z użyciem odpowiednich preparatów. Należy jednak pamiętać, że niekiedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego zabiegu medycznego usuwającego zalegające w żyłach złogi.

lekarz

Oczyszczanie żył naturalnymi metodami

Dzięki występującym naturalnie substancjom aktywnym można samodzielnie zadbać o prawidłową pracę swojego układu krwionośnego i serca. Wybrane z nich posiadają szczególne zastosowanie jako „czyściciele” żył ze złogów. Co warto włączyć do swojej diety?

Ocet jabłkowy
Ocet z jabłek to wszechstronny specyfik, który sprawdzi się w każdej kuchni. Również posiada on działanie prozdrowotne. Ze względu na zawartość składników mineralnych, witamin i pektyn z jabłek sprzyja zmniejszaniu ilości cholesterolu LDL oraz wspiera pracę serca.

Sok z granatu
Bardzo dobre efekty w profilaktyce i leczeniu miażdżycy przynosi picie soku z granatu. Zawarte w nim składniki aktywne redukują ilość blaszek miażdżycowych.

Nalewka z czosnku
Także i czosnek sprawdza się w czyszczeniu żył. Najlepsze efekty przynosi przygotowanie nalewki czosnkowej. Do słoika lub butelki należy dodać obrany i przeciśnięty przez prasę czosnek w ilości 150 g, a następnie zalać 0,5 litrem spirytusu. Nalewkę należy umieścić w ciemnym miejscu i raz na dzień wstrząsać. Jest gotowa po 10 dniach. Codziennie należy stosować kilkanaście kropli nalewki.

Dzika róża
Napary z dzikiej róży zawierają wiele wartościowych witamin oraz bioflawonoidy. Regulują pracę serca i układu krwionośnego, pomagając w pozbywaniu się złogów cholesterolowych.

L-arginina
To aminokwas, który ma szczególnie ważne znaczenie dla układu krążenia i serca. Skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi.

medykamenty

Kurkuma
Badania wykazały, że kurkuma sprawdza się bardzo dobrze w profilaktyce i leczeniu chorób serca i układu krwionośnego. Najlepiej stosować ją w formie przyprawy.

Miód
Słodki miód także pomaga chronić serce. Oprócz niego stosować można także inne produkty pszczele, na przykład mleczko pszczele i pyłek pszczeli.

Medyczne zabiegi czyszczenia żył
Jeśli jednak u pacjenta zdiagnozowano zaawansowaną postać miażdżycy, konieczne może być wykonanie określonych zabiegów medycznych mających na celu usunięcie złogów z żył.

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów oczyszczania żył znajdują się:
– chelatacja – zabieg oczyszczania żył przez EDTA (kwas wersenowy) podawany w formie wlewów
– rewaskularyzacja, angioplastyka – przepychanie żył z użyciem cewnika wprowadzonego najczęściej w tętnicę promieniową w ręce
– wszczepienie stentów – protez naczyniowych o wyglądzie siateczki

Najlepiej jednak zadbać o swoje serce i układ krwionośny już teraz i postawić na zdrowy tryb życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here