Biustonosze minimizer mają za zadanie optycznie zmniejszyć piersi. Jest to szczególnie praktyczne dla kobiet z dużym biustem, które chcą założyć bluzkę koszulową lub z innych powodów wolą zabudowane trzymające kształt biustonosze.

Jakie zadanie mają biustonosze minimizer?

Ich działanie jest dokładnie przeciwne niż w biustonoszach typu push-up. Może być wybierany ze względów estetycznych lub zdrowotnych. Ujarzmione piersi mogą mieć ładniejszy kształt i lepiej prezentować się w wyciętych lub dopasowanych ubraniach

Jak zbudowane są biustonosze minimizer?

W przypadku posiadania biustu w sporym rozmiarze kluczem do komfortu jest odpowiednio zaprojektowany biustonosz. Bardzo istotne są odpowiednio szerokie ramiączka. To one stanowią zwykle główne źródło niewygody.

Bardzo istotny jest także pas pod biustem. To on utrzymuje biustonosz w odpowiednim miejscu. Musi być odpowiednio szeroki i dokładnie dopasowany. Miseczki z odpowiednich materiałów spłaszczają piersi i nadają im pożądany kształt.

Komu przyda się biustonosz tego rodzaju?

Biustonosze minimizer przede wszystkim są kierowane do pań niezadowolonych ze zbyt dużego rozmiaru biustu. Może być on kłopotliwy ze względu na niekulturalne uwagi nieznajomych, ale także czasem powoduje nieestetyczne układanie się ubrań.

Dodatkowo duży biust w źle dobranych staniku powoduje bóle kręgosłupa, niewygodę, otarcia i siniaki od wbijających się ramiączek. Wybierając zaprojektowany z myślą o posiadaczkach dużych biustów, stanik minimizer może pozwolić zapomnieć o części tych trudności. Sklep Conteshop.pl posiada w swojej ofercie szeroki wybór staników podtrzymujących i zmniejszających biust.

Biustonosze tego rodzaju najlepiej sprawdzą się u posiadaczek miękkiego biustu, składającego się głównie z tkanki tłuszczowej. W przypadku piersi gruczołowych efekt spłaszczenia może być mniejszy, lecz nadal widoczny.

Elastyczne materiały, z których wykonany jest minimizer, dokładnie dopasowują się do sylwetki i zbierają piersi. Podnosząc je i nadając im zgrabny kształt, poprawiają wygląd sylwetki. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym miseczkom biust w minimizerze może być nawet do dwóch rozmiarów mniejszy.

Zalety biustonoszy minimizer

Podstawową zaletą tego rodzaju biustonoszy jest zmniejszenie obwodu biustu. Zarówno optycznie, jak i technicznie – łatwiej można znaleźć dopasowane ubrania, zwłaszcza zapinane na guziki.

Staniki zmniejszające biust doskonale podtrzymują piersi, odciążając kręgosłup. Uniesiony, mniejszy biust świetnie prezentuje się także w wyciętych ubraniach. Nie ma jednak obaw o nadmierne ściskanie – biustonosze tego rodzaju są w pełni bezpieczne. Ich działanie opiera się o równomierne rozłożenie biustu, a nie ucisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here