Astygmatyzm jest wadą wzroku, która powoduje nieostre i rozmyte widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Przypadłość ta dotyka co trzecią osobę na świecie i niestety ich liczba stale rośnie. Jest to powszechne i narastające zjawisko, które może pojawić się w każdym wieku, dlatego warto sprawdzić czym objawia się astygmatyzm i jakie są najlepsze metody jego leczenia. W tym artykule dowiesz się także, dlaczego warto zakupić soczewki kontaktowe i jak zdjąć soczewki szybko i bezproblemowo. Ta wiedza na pewno się przyda, a my zachęcamy do lektury.

Co jest przyczyną astygmatyzmu i jakie są jego objawy?

Za główny powód tej choroby oczu uznaje się zmiany w budowie rogówki lub soczewki, która zamiast regularnego, kulistego kształtu przybiera kształt przypominający piłkę do gry w rugby lub jajko. Światło wpadające do oka ulega rozproszeniu, czego efektem jest nieostry i rozmyty obraz. Zamazany obraz przedmiotów widzianych z bliska lub z daleka powoduje dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, objawiający się zmęczeniem, bólami oczu, mrużeniem i zmęczeniem oczu podczas wysiłku wzrokowego i zaburzeniami poczucia przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem są soczewki astygmatyzm – już nie będzie stanowił problemu, jeżeli zdecydujesz się na ich zakup.

Dlaczego warto zakupić soczewki kontaktowe?

Soczewki korekcyjne znacznie przewyższają tradycyjne okulary, ponieważ są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie zamazują się i nie parują podczas dżdżystej pogody, doskonale chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym, są lekkie i znakomicie nawilżają wrażliwą powierzchnię oka. Szkła korekcyjne możesz nosić nawet podczas uprawiania ekstremalnych sportów, co w przypadku okularów byłoby raczej niemożliwe. Pozwalają na wszelkie aktywności fizyczne, co jest bardzo dobrą wiadomością dla osób uwielbiających jazdę na rowerze, grę w koszykówkę czy wspinaczki górskie. Jeżeli cierpisz na powszechnie występujący astygmatyzm regularny, to najlepszym rozwiązaniem na korektę wzroku są soczewki. Zostanie on skorygowany dzięki użyciu miękkich, torycznych soczewek kontaktowych. Dobrze dobrane soczewki astygmatyzm skutecznie leczą.

Jak zdjąć soczewki?

Zakładanie i zdejmowanie soczewek nie jest wcale takie trudne, jak się wydaje. Wystarczy trochę wprawy, a ich zdejmowanie nie będzie sprawiało żadnych trudności. Pamiętaj, aby przed zdejmowaniem soczewek dokładnie umyć i osuszyć ręce. W pierwszej kolejności musisz skierować wzrok ku górze i przytrzymać dolną powieką przy pomocy środkowego palca. Kolejnym krokiem jest dotknięcie dolnej krawędzi soczewki palcem wskazującym i zsunięcie jej w dół na biały fragment oka. Przy pomocy kciuka i palca wskazującego ściśnij soczewkę, po czym wyjmij ją z oka.

Co po zdjęciu soczewek?

Po usunięciu soczewek z oczu jednorazowe należy natychmiast wyrzucić, zaś te wielokrotnego użytku musisz zdezynfekować odpowiednim płynem i umieścić w specjalnym pojemniku. Soczewki zakupione od marki Acuvue.pl mają delikatne, niebieskie zabarwienie, dzięki czemu są doskonale widoczne zarówno w opakowaniu, jak i w pojemniku. To produkty najwyższej jakości, polecane przez wielu specjalistów. Właśnie dlatego warto je wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here