Wybór odpowiedniego komina do pieca gazowego nie jest łatwym zadaniem. Należy dobrać taki system kominowy, który będzie w pełni dostosowany do naszego kotła. Producenci wprowadzają ciekawe zmiany w piecach gazowych, które dotyczą ich modernizacji. Podyktowane jest to głównie różnymi sposobami doprowadzania powietrza do paleniska.

Jaki komin jest odpowiedni do kotłów gazowych?

Gazowe kotły kondensacyjne wymagają zastosowania odpowiedniego komina. Bardzo dobrym rozwiązaniem są systemy kominowe, które jednocześnie odprowadzają spaliny i doprowadzają niezbędne powietrze do pieca.

Ważne jest to, aby przewody spalinowe w kotłach gazowych były odporne na działanie kwaśnego kondensatu, który powstaje w kominie. Wytwarzane są więc ze stali albo ceramiki kwasoodpornej. Producenci kotłów z zamkniętą komorą spalania oferują swoim klientom gotowe systemy przewodów, które najczęściej wykonane zostały ze stopu aluminiowo-krzemowego.

Istotny w kominie do kotła gazowego jest także wkład. Musi być niezwykle odporny na mokre spaliny i te agresywne chemicznie, a także dobrze szczelny. Konstrukcja powinna być doszczelniona specjalnym silikonem albo wyposażona w odpowiednie uszczelki.

Na co zwrócić uwagę wybierając gazowy system kominowy?

Komin to niezwykle ważny element całego systemu ogrzewania nieruchomości. Dlatego przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników.

Przede wszystkim bardzo ważna jest jakość wykonania komina, ponieważ głównym zadaniem jest odprowadzanie spalin i doprowadzanie powietrza. Istotnie jest również to aby komin do kotła gazowego posiadał niezbędne certyfikaty i oznaczenia.

W ten sposób będziemy mogli poznać jego dokładne przeznaczenie. Uzyskamy również informacje na temat materiałów, z których został wyprodukowany. W oznaczeniach powinniśmy znaleźć również dane, które dotyczą warunków pracy komina oraz numery norm, które spełnia.

Czym powinien charakteryzować się dobry komin na gaz?

Dobry system kominowy do pieca gazowego kondensacyjnego musi zapewnić właściwe odprowadzanie spalin z urządzenia grzewczego oraz dostarczanie do niego powietrza z zewnątrz. Bardzo ważne jest to, żeby piec był odporny na negatywne działanie warunków, w których będzie pracował.

Ponadto ważne są również materiały, z których został wykonany oraz odpowiednia szczelność. Bardzo dobrym rozwiązaniem są systemy kominowe Pekabet (https://pekabet.pl/), które idealnie sprawdzają się przy kotłach gazowych kondensacyjnych. Kominy od tego producenta wyróżniają się wieloletnią trwałością i efektywnością działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here