Basen stelażowy w ogrodzie z pewnością przyniesie ulgę podczas upalnych dni. Ten przedmiot cieszy nie tylko dzieci, nastolatków, ale również dorosłych i osoby starsze. Nie dość, że basen stelażowy wygląda stylowo w ogrodzie, to jest to również forma rozrywki i relaksu. Możemy je nabyć w bardzo wielu różnych opcjach kolorystycznych, a także w różnorodnych rozmiarach. Zastanawiasz się jaki rozmiar wybrać? Przeczytaj nasz tekst, a wybór stanie się prostszy.

W jaki sposób obliczyć pojemność basenu?

Bezsprzecznie znajomość pojemności swojego basenu jest bardzo ważna. Dzięki temu z łatwością będziesz mógł oszacować to, jaką ilość wody należy dozować do zbiornika. Dajmy na przykład basen prostokątny – jego pojemność w litrach liczymy w ten sposób, że zarówno długość, jak i też szerokość oraz średnią głębokość mnożymy ze sobą, a później przez 1000. Wynikiem będzie liczba, która jest właściwa dla ilości litrów, którymi należy wypełnić basen. Z kolei pojemność okrągłego basenu liczymy poprzez wymnożenie średnicy ze średnią głębokością. Na rynku dostępne są także baseny owalne, należy wtedy pomnożyć długość razy szerokość, następnie razy średnia głębokość i finalnie razy 785.

Na jaki rozmiar warto się zdecydować?

Wybierając basen należy kierować się kilkoma podstawowymi czynnikami, jakimi są:

– cena,
– wielkości,
– potrzeby użytkowników.

Niemniej jednak każdy rodzaj i kształt basenu daje nam wiele korzyści. Pamiętaj, że przeciętne wymiary basenów stelażowych wahają się w granicach od 305×76 (4.485l), do 488×488 (20.007l). W cieple letnie dni basen da całej rodzinie ogrom rozrywki i zabawy. Ta inwestycja daje dużo nowych możliwości, z których wcześniej nawet nie zdawałeś sobie sprawy.

Basen stelażowy – montaż

Montaż takiego basenu jest niezwykle ważny. Powierzchnia pod niego musi zostać przygotowana i być całkowicie płaska. Proces montażu z reguły trwa około godziny, a do jego wykonania potrzebne będą narzędzia. Niemniej jednak raz zainstalowany basen może stać rozstawiony przez cały sezon. Ogromnym plusem jest fakt, że nie ma potrzeby uzupełniania powietrza, czy dokonywać innych czynności. Jedyne co trzeba robić to wymieniać wodę. Taki basen jest świetnym rozwiązaniem jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie swojej rodziny, a w szczególności dzieci. Jest to spowodowane zastosowaną konstrukcją podtrzymującą, która sprawia, że basen jest stabilniejszy i trudny do przewrócenia – w przeciwieństwie do basenów dmuchanych. Warto także wspomnieć, że wchodzenie i wychodzenie z basenu stelażowego jest nieporównywalnie prostsze niż w przypadku innych basenów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here