Wybieranie mebli do domu czy mieszkania nie jest łatwą sprawą. Każdy chce przecież, by jego wnętrze pięknie się prezentowało. Salon jest miejscem, w którym spędza się czas z gośćmi, dlatego warto zadbać o to, by był piękny. Krzesła do salonu – trendy. Na jakie modele warto postawić urządzając wnętrze?

Krzesła nowoczesne – prostota i funkcjonalność

Krzesła nowoczesne charakteryzuje prostota formy. Są zwykle metalowe bądź drewniane, w klasycznych kolorach (niebieski, czarny, szary, biały, ale zdarzają się też intensywne barwy). To idealne krzesła do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy futurystycznym. Są, przede wszystkim, funkcjonalne i proste. Idealnie spełniają swoją funkcję i stają się dopełnieniem wnętrza. Nie przytłaczają innych mebli czy dekoracji.

Prostota krzeseł nowoczesnych sprawia, że mogą one nie tylko stać w salonie, ale też być używane jako dodatkowe krzesła do stołu w jadalni czy być przenoszone do innych pomieszczeń w razie takiej potrzeby. Styl minimalistyczny, skandynawski oraz futurystyczny są teraz bardzo popularne i modne od wielu lat. Nic nie wskazuje na to, by moda ta miała się skończyć. Krzesła nowoczesne pozostaną więc opcją uniwersalną, na każdą okazję i porę roku.

Krzesła glamour – ponadczasowa klasyka

Krzesła glamour najlepiej sprawdzą się we wnętrzach urządzonych z zamierzonym przepychem, np. w stylu glamour, art deco. Krzesła te są zwykle tapicerowane, w jasnych barwach (np. kolor beżowy, brązowy). Są też zwykle bogato zdobione (np. ozdobne podłokietniki). Wersja nieco bardziej nowoczesna to krzesła pikowane, ze złotymi, metalowymi nogami. Również będą prezentować się elegancko, ale pasować będą do wnętrz bardziej minimalistycznych.

Krzesła glamour, ze względu na to, jak pięknie wyglądają i jak zdobione są, stanowią element dekoracyjny sam w sobie. Służą, rzecz jasna, do siedzenia – goście bądź właściciele mieszkania czy domu mogą na nich odpoczywać. Postawione pod ścianą będą też interesującym elementem. Wiele takich krzeseł to antyki, z historią – można o tym opowiedzieć przychodzącym gościom. Krzesła do salonu mogą zastąpić fotele – w przypadku tapicerowanych krzeseł glamour nie trzeba martwić się o wygodę, bo są prawie tak miękkie, jak sofa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here