Moda na ozdobne koszulki, torby czy inne przedmioty ma związek z coraz większą popularnością druku sublimacyjnego. Ta metoda nie jest droga i można ją wykonać w wielu punktach. Wystarczy przygotować wzór i płaszczyznę, na jakiej ma się znaleźć.

Dlaczego akurat druk sublimacyjny?

Obecnie większość osób świadomych różnych zagrożeń woli korzystać z ekologicznych, bezpiecznych rozwiązań. I taki właśnie jest druk sublimacyjny. Wykorzystuje się w nim papier transferowy, na którym ma się znaleźć interesująca grafika. Powinna być ona przygotowana w jak najwyższej jakości, żeby uniknąć późniejszych strat w związku z ewentualną zmianą rozmiaru.

Dzięki specjalnej prasie, grafika z papieru transferowego przedrukowywana jest na ostateczną powierzchnię. W procesie tym używane są specjalne tusze, które dzięki prasie i zachodzącej w wysokiej temperaturze sublimacji zmieniają stan ze stałego w gazowy. Gotowy nadruk sublimacyjny okazuje się dzięki temu wyjątkowo trwały, nie przypomina nałożonego na tkaninę czy skórę obrazka. Rzecz można bez problemu czyścić czy też prać bez ryzyka, że utraci się nadrukowaną grafikę.

Wysoka indywidualizacja nadruków

W dzisiejszych czasach sublimacja druk sublimacyjny i częściowo samodzielne tworzenie grafik pozwalają na uzyskanie całkowicie oryginalnych przedmiotów. Przykład mogą stanowić np. koszulki, które dzięki temu są niepowtarzalne i podkreślają charakter noszącej je osoby. Profesjonalnie wykonany nadruk sublimacyjny sprawia, że gotowa odzież wygląda zupełnie jak ze sklepu.

Metoda wykorzystywana bywa do produkcji pojedynczych egzemplarzy odzieży lub też innych przedmiotów oraz do produkcji seryjnej, opartej o wybrany wyjątkowy wzór. Z uwagi na trwałość, jaką zapewnia sublimacja druk jest od razu wysokiej jakości i bez problemu można używać wyprodukowanych rzeczy w celach promocyjnych czy innych biznesowych. Warto też wspomnieć, że tusze stosowane w druku sublimacyjnym pozostają w pełni bezpieczne dla środowiska, podobnie zresztą jak i sama metoda. Można się nią zainteresować nie tylko z przyczyn praktycznych, ale także w związku z chęcią ochrony przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here