W dzisiejszych czasach dbanie o własnych wygląd stało się niemal przymusem. Media oraz osoby popularne lansują modę na piękne ciało, pozbawione tłuszczu czy zmarszczek. Wiele kobiet chce wyglądać tak samo, w związku z tym decydują się na różne zabiegi upiększające. Kliniki medycyny estetycznej są wręcz oblegane.

Popularne zabiegi

Aktualnie dużą popularnością cieszy się lipotransfer. Jest to zabieg polegający na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej w wybrane przez pacjentkę okolice. Przeszczepianie tłuszczu można stosować przy wypełnianiu zmarszczek, blizn, ale również do powiększania biustu czy modelowania i ujędrniania sylwetki.

Mimo że cena takiego zabiegu nie jest niska, i zaczyna się od pięciu tysięcy złotych, nie brakuje Pań, które decydują się na takie rozwiązanie. Sam zabieg trwa około dwóch, trzech godzin i wymaga znieczulenia. Po zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności, co jest dużą przewagą w porównaniu z zabiegami operacyjnymi.

Jakie są efekty?

Lipotranfer ma przede wszystkim za zadanie usunięcie tłuszczu z miejsc niepożądanych lub takich, w których występuje w nadmiarze. Dzięki temu następuje wyszczuplenie sylwetki oraz poprawia się jakość i kondycja samej skóry.

Przeszczepianie tłuszczu można również zastosować jako metodę na powiększenie biustu własnym tłuszczem. To rozwiązanie ma wiele zalet i jest znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjne metody, stosowane od lat.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem daje efekt ujędrnienia piersi oraz zwiększenia ich o jeden rozmiar. Jest to naturalne rozwiązanie, które poprawia wygląd biustu bez operacji.

Lipotransfer jak to wygląda?

Przeszczepianie tłuszczu to zabieg, który wymaga bardzo wnikliwej konsultacji lekarskiej. Przede wszystkim należy zweryfikować czy pacjentka nie jest w grupie ryzyka oraz, czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu.

Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa pobierana jest z wyznaczonego wcześniej miejsca i za pomocą aparatury odpowiednio przygotowywana do postaci osocza, wstrzykiwanego później w wybrane miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here