Dlaczego warto założyć bieliznę termoaktywną na jesienną wyprawę w góry?

0
1338

Turystyka piesza jest pasją wielu osób. Pozwala na odwiedzanie ciekawych miejsc, podziwianie widoków i sprawdzanie własnych możliwości w czasie zdobywania kolejnych gór. Wyprawa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, a przede wszystkim prawidłowo dobranego stroju, który jest szczególnie ważny w czasie jesiennych dni.

Bielizna termoaktywna dla kobiet i mężczyzn

Bielizna termoaktywna dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Składa się zazwyczaj z dwóch części: legginsów, które zabezpieczają dolne partie ciała, a także koszulki, która może występować w wersji z długim lub krótkim rękawem.

Bielizna termoaktywna odznacza się specjalnym krojem, który dobrze dopasowuje się do ciała. Dzięki temu działa niemal jak druga skóra. Jest przy tym bardzo elastyczna, co gwarantuje, że nie będzie ograniczała ruchów, niezależnie od tego, przez jak trudny teren nie będziemy się przedzierać. Dodatkowym atutem bielizny termoaktywnej jest zastosowanie techniki bezszwowej lub płaskich szwów w miejscach, w których są konieczne. Ich wykorzystanie zmniejsza szansę na pojawienie się nieprzyjemnych otarć czy odcisków podczas wielogodzinnej wędrówki. Jej różnorodne modele w ciekawej kolorystyce oferuje Sklep militarny – kolba.pl.

Bielizna, która odpowiednio ogrzewa

Bielizna termoaktywna dostosowana jest do najtrudniejszych warunków pogodowych. Ma za zadanie chronić ciało przed chłodem, a jednocześnie przed przegrzaniem i poceniem. Została wykonana ze specjalnych włókien, które zapewniają jej właściwości oddychające. W ten sposób chroni ciało przed ucieczką ciepła, ale wypuszcza nadmiar gorąca i parę wodną, którą wydalamy przez skórę.

Takie działanie bielizny termoaktywnej sprawia, że nie ogranicza ona naturalnej termoregulacji. Wypuszczając wodę, chroni nas przed spoceniem się i zawsze pozostaje świeża, sucha i higieniczna. Takie właściwości sprawiają, że szczególnie jesienią, kiedy temperatury mocno się wahają, jest ona szczególnie odpowiednia. Pomaga w ochronie przed zbyt dużym zimnem czy gorącem, z jakimi możemy się spotkać w trakcie całodziennej wędrówki. W efekcie ogranicza więc szansę na złapanie przeziębienia.

Praktyczny krój

Zwyczajna bielizna często ma tendencję do przekrzywiania się czy podciągania w najmniej oczekiwanych momentach. Bielizna termoaktywna została tak przygotowana, abyśmy mogli uniknąć tych nieprzyjemnych chwil. Posiada między innymi elastyczne pasy, które pomagają w utrzymaniu jej na naszych plecach i zapobiegają podnoszeniu się koszulki. Dzięki temu plecy, kręgosłup i nerki zawsze są dobrze osłonięte przed wiatrem i chłodem. Z kolei znajdujące się przy mankietach otwory na kciuki pozwalają na odpowiednie naciągnięcie rękawów i zawsze utrzymują je na miejscu, bez obawy o jakiekolwiek podwijanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here