Z roku na rok dostępne na rynku biokominki cieszą się coraz większą popularnością. Ich istotną zaletą jest to, że można je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Czy biokominek daje ciepło?

Czym charakteryzuje się biokominek?

To niezwykle modne urządzenie bardzo często zwane jest ekokominkiem, kominkiem ekologicznym lub kominkiem bio.
Jego specyficzną cechą jest to, że jest on opalany biopaliwem żelowym lub płynnym, które to powstaje najczęściej na bazie alkoholu etylowego.

Istotną zaletą jest to, że podczas spalania paliwo to nie wytwarza dymu oraz nieprzyjemnych zapachów. Ponadto istnieje możliwość dodania specjalnych olejków zapachowych do biopaliwa, dzięki którym po mieszkaniu rozpowszechnia się przyjemny aromat.

Kominek na biopaliwo żelowe opalany jest za pomocą gotowych wkładów, dzięki czemu palenisko prezentuje się bardzo uroczo. Wkłady te posiadają porcję żelu, zazwyczaj w formie puszki, a palenisko uzupełnia się specjalnym płynem żelowanym.

Podczas spalania nie wytwarza się popiół. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków korzystanie z biokominka nie wymaga instalowania w budynku przewodów kominowych, w celu odprowadzania dymu na zewnątrz. Kolejną zaletą jest to, że biokominki można z łatwością przenosić oraz ustawiać w dowolnym miejscu.

Biokominki ścienne oraz wolnostojące

Wybór kominków na biopaliwo jest na rynku ogromny. Występują one w niezwykle ciekawych formach. Bardzo często można spotkać biokominki wolnostojące, które to są zaprojektowane w taki sposób, że można je ustawić w dowolnym miejscu.

Niezwykle oryginalnie prezentują się również powszechnie dostępne na rynku biokominki naścienne, które to można z powodzeniem powiesić na wybranej ścianie w salonie czy innym pomieszczeniu.

Ponadto na rynku coraz częściej można spotkać tak zwane meble z ogniem, które to występują w formie stolików kawowych czy stołów do jadalni.

biokominek

Z jakich materiałów są wykonywane biokominki?

Te ekologiczne produkty wytwarzane są zazwyczaj z trwałych materiałów, wśród których można wymienić: stal, beton szkło, kamień czy płyta MDF. Poszczególne materiały są najczęściej pokrywane farbami lub lakierami odpornymi na działanie wysokich temperatur.
W ostatnim czasie bardzo popularne są również modele stalowe ze szybą.

Paliwa używane do biokominka spalają się niemalże w stu procentach i doskonale nadają się do podgrzewania wielu pomieszczeń.

Ile ciepła daje biokominek?

Wiele osób zainteresowanych zakupem biokominka ma wiele wątpliwości dotyczących jego funkcjonowania. Czy biokominek potrafi ogrzać pomieszczenie? Odpowiedź brzmi – tak. I co najważniejsze ciepło, które to jest produkowane przez biokominek jest bardzo przyjemne, dzięki czemu każdy użytkownik może czuć się w takim pomieszczeniu komfortowo i przytulnie. Korzystanie z tego urządzenia jest bardzo praktyczne i komfortowe podczas długich, zimowych wieczorów. Biesiadowanie wspólnie z rodziną przy biokominku potrafi sprawić domownikom mnóstwo radości.

Co prawda w bardzo mroźne, zimowe dni biokominek nie jest w stanie wytworzyć tyle ciepła, ile potrzebujemy, niemniej potrafi on bardzo skutecznie dogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje.W sezonie zimowym główną rolę grzewczą powinno przejąć inne konwencjonalne urządzenie służące do ogrzewania.

salon

Korzystając z biokominka warto zawsze pamiętać o tym, że podczas spalania bioetanolu, będącego biopaliwem wytwarza się w niewielkich ilościach dwutlenek węgla. W związku z tym warto takie pomieszczenie regularnie wietrzyć, co przyczynia się do niekorzystnego podczas mrozów wyziębienia pomieszczenia.

Biokominki – niesamowity relaks i wypoczynek

We współczesnych czasach biokominki cieszą się ogromną popularnością. Na ich zakup decydują się nie tylko właściciele przestronnych mieszkań, lecz także osoby mieszkające w niedużych mieszkaniach w bloku.

Urządzenie to jest nie tylko funkcjonalne i praktyczne, lecz także pełni w każdym pomieszczeniu funkcję dekoracyjną. Wydobywający się z paleniska, efektowny płomień potrafi wprawić każdego użytkownika w błogi nastrój oraz pozwala mu na niesamowity relaks i wypoczynek w miłym otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here