Zmiana koloru włosów to świetny sposób na szybką, prostą, tanią, a zarazem efektowną metamorfozę. Jeżeli więc zamarzył ci się zupełnie nowy wizerunek lub zapragnęłaś delikatnie wzmocnić bądź podkreślić swoją urodę, najprawdopodobniej zaopatrzyłaś się już w produkt koloryzujący o wymarzonym odcieniu. Teraz wystarczy już tylko pokryć nim równomiernie wszystkie włosy, aby po godzinie wyglądać zupełnie inaczej i zbierać liczne komplementy od znajomych bądź kolegów z pracy.
Zanim jednak zaczniesz pławić się w dobrych słowach, prawdopodobnie będziesz musiała poradzić sobie z jeszcze jednym zadaniem. Skoro zresztą czytasz tekst o tym, czym zmyć farbę do włosów, zapewne albo zabrudziłaś nią skórę, albo przetrzymałaś ją zbyt długo na głowie i teraz chciałabyś ją częściowo spłukać, aby uzyskać mniej intensywny efekt. Jakie metody w takich przypadkach zadziałają więc najlepiej?
Koloryzację włosów zdecydowanie można zaliczyć do grupy najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich
Jej plusem jest jednak to, że nie musisz nawet zapisywać się do swojego fryzjera, aby dokonać minimalnej metamorfozy swojego wyglądu. Sklepowe i drogeryjne półki wręcz uginają się pod ciężarem przeróżnych produktów przeznaczonych do koloryzacji. Nie musisz ich daleko szukać. Natykasz się na nie nawet w kioskach czy hipermarketach, czyli takich miejscach, które teoretycznie nie dysponują bardziej specjalistycznymi preparatami kosmetycznymi.
A jeśli udasz się do drogerii, staniesz przed ogromem wszelakich produktów – zarówno zwykłych farb, jak i kremów, szamponów oraz produktów zmywalnych po jednym myciu. Na pewno bez trudu znajdziesz też dla siebie taki kolor, który od razu wpadnie ci w oko i który zechcesz nałożyć na głowę. Teoretycznie aplikacja farb nie jest na tyle skomplikowana, byś nie mogła zająć się nią własnoręcznie, ale jednak często bywa tak, że jeśli zajmie się nią niedoświadczona osoba, później dosłownie wszystko jest pokryte farbą. No to jak możesz się jej pozbyć, jeżeli i tobie zdarzy się doprowadzić do podobnej sytuacji?
Najpierw zajmij się swoją skórą. Im dłużej przetrzymasz na niej farbę, tym większe ryzyko, że przeniknie ona do głębszych warstw naskórka i mu zaszkodzi. Czym zmyć farbę do włosów z ciała? Do wyboru masz aż kilka bardzo prostych i zarazem skutecznych metod. Pierwsza z nich nie wymaga od ciebie praktycznie niczego. Jeżeli świeżo po zabiegu koloryzacji zauważyłaś na skórze plamki z farby, od razu spróbuj je umyć, delikatnie masując ciało ciepłą wodą z mydłem. Produkt nie chce zejść? Przejdź zatem do peelingu.
Oczywiście musisz wybrać ten mechaniczny (enzymatyczny nic ci nie da), a następnie chwilę potrzeć nim skórę, by farba zdążyła się rozpuścić. Jeżeli nawet ta metoda nie oczyściła skutecznie ciała, sięgnij po oliwkę dla dzieci. Zastąpisz ją również dowolnym olejkiem do skóry, a nawet zwykłą oliwą z oliwek, której używasz w kuchni. Tłusty produkt nałóż na zafarbowane miejsca na skórze i ponownie delikatnie go wetrzyj. Tłuszcz wspaniale radzi sobie z rozpuszczaniem nawet silnych środków barwiących. Żadne farby nie mają z nim najmniejszych szans.
A co możesz zrobić, jeżeli koloryzacja nie poszła po twojej myśli? Usiłujesz przyzwyczaić się do swojego wyglądu, ale wiesz, że jeśli nie uda ci się zmyć przynajmniej części farby z włosów, to już jutro udasz się do fryzjera i zdecydujesz się na rozjaśnienie kosmyków. Taki zabieg mógłby im natomiast bardzo zaszkodzić. Tuż po farbowaniu nie należy rozjaśniać włosów, gdyż i tak są one nadwyrężone i zmęczone, dlatego kolejna ingerencja może zakończyć się dla nich tragicznie.
Zamiast tego spróbuj więc delikatnie rozjaśnić pasma w domowych warunkach. Czym zmyć farbę do włosów z włosów? Tutaj też świetnie zadziała delikatny olej bądź oliwa z oliwek. Tłuszcz musisz podgrzać, a następnie rozpuścić go w jednej szklance wody. Mieszankę nałóż na umyte i suche włosy, owiń głowę ręcznikiem i pozostaw na kilkadziesiąt minut. Zabieg możesz powtórzyć, jeżeli efekt nie będzie cię zadowalał. Olejki przy okazji wspaniale nawilżą włosy.