Zakup oświetlenia domu to niewątpliwie jeden z najważniejszych etapów przygotowania do zamieszkania. Dobrze dopasowane lampy pokojowe, żyrandole i kinkiety poprawią komfort życia, zadbają o wzrok podczas wieczornego czytania i odpowiednią doświetlą każde miejsce w domu.

Rodzaje żyrandoli

Oświetlenie pokojowe to głównie żyrandole sufitowe, kinkiety, oświetlenie punktowe oraz wszelkiego rodzaju lampy stojące. Żyrandole bardzo często kojarzą się z blichtrem i umiarkowanym przepychem. Wszystko za sprawą tego, że dawniej, zwłaszcza w pokojach gościnnych, żyrandole były dużymi lampami z dodatkowymi elementami estetycznymi takimi jak: kryształki, diamenciki czy inne błyszczące elementy. Taki żyrandol dodawał elegancji i był nieodzownym elementem salonu.

Dziś żyrandole to często eleganckie, minimalistyczne lampy zwisające, których wielkości i kształty są niemal nieograniczone. Rzadko można spotkać w nowoczesnych żyrandolach elementy błyszczące czy mieniące się. Najbardziej popularne są żyrandole proste, niewielkie, które stanowią często jedynie dopełnienie minimalistycznego wnętrza, dając przy okazji optymalną ilość światła.

Kinkiety

Kinkiety to lampy pokojowe montowane na ścianie, których zadaniem jest doświetlenie określonej części pokoju. Najczęściej kinkiety spotkamy w sypialni, gdzie ułatwiają czytanie do poduszki emitując jednocześnie delikatne, nieoślepiające światło. Obecnie wybór kinkietów jest bardzo szeroki: w ofercie sklepów oświetleniowych znajdziemy klasyczne kinkiety, małe i nowoczesne, które dodatkowo są ruchome i można ustawić je w zależności od potrzeb. Bez wątpienia żyrandole i kinkiety to dziś wciąż najbardziej popularne lampy wybierane przez klientów.

Inne lampy pokojowe

Warto również dodać, że bardzo funkcjonalne są również lampy stojące. Najczęściej znajdują się w salonie i subtelnie doświetlają wnętrze zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uniknąć włączania oświetlenia sufitowego.Oświetlenie pokojowe w postaci lamp stojących jest zaprojektowane w taki sposób, że nie zajmuje dużo miejsca: to najczęściej niewielki żyrandol zamontowany na długiej i cienkiej nóżce. Z łatwością zmieści się w rogu przy narożniku czy zaraz przy komodzie czy słupku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here