Komputer, telefon, zegarek elektroniczny, smartfon, czy telewizor to urządzenia, bez których ciężko byłoby wyobrazić sobie życie codzienne. Rzeczy te nie działałyby, gdyby nie elementy elektroniczne.

Co to są elementy elektroniczne?

Elementy elektroniczne są częścią obwodu elektrycznego, która ma bardzo ważną funkcję, jaką jest wytwarzanie energii elektrycznej kosztem innego rodzaju energii. Ma za zadanie również rozpraszać i magazynować energie. Każdy poszczególny element elektroniczny nie może być podzielony nie tracąc swoich właściwości.

Podział elementów elektronicznych

Występują dwa rodzaje elementów elektronicznych: czynne i bierne.

Elementy czynne są to takie elementy, które wytwarzają energię i wzmacniają sygnał elektryczny. Są to podzespoły elektroniczne, które przekształcają i wzmacniają prąd w odpowiednim układzie elektronicznym. Element ten stanowi źródło energii i jest aktywny w tworzeniu i przetwarzaniu sygnałów. Będą to wszystkie tranzystory, diody, układy scalone czy też lampy elektronowe.Elementy bierne nie wytwarzają energii, tylko ją pobierają. Są źródłem strat energii. Mają one również możliwość gromadzenia energii elektrycznej, tak jak np. kondensator, który gromadzi energię elektryczną w polu elektrycznym, czy też cewka, która może gromadzić energię elektryczną w polu magnetycznym.

Co to są komponenty elektroniczne?

Komponent elektroniczny jest niezależnie wytworzonym, skompilowanym modułem programowym. Ma ukryte szczegóły implementacyjne i udostępnia swoją funkcjonalność za pomocą interfejsu, który jest zdolny do współdziałania z większą całością w systemie czy też z innymi komponentami.Komponenty elektroniczne wykorzystuje się w maszynach, żeby kontrolować skład urządzeń elektrycznych.Komponenty elektroniczne uważane są za największą wartością techniczną komponentów. Są bazą konstrukcyjną dla produktów, w których dokonuje się różnych innowacji. Wykorzystują najnowsze technologie i rozwiązania, a bez nich nie byłoby możliwe opracowanie nowych aplikacji czy urządzeń.Wykorzystywane są do unowocześniania takich elementów jak zasilacze, oświetlenie LED, elementy indukcyjne, transformatory sieciowe, czy komponenty odpowiedzialne za zarządzanie ciepłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here